VirtualBox -Hálózatok jellemzői

Ebben a cikkben a VirtualBox hálózati interfészeinek konfigurálását vesszük végig. A szoftver az Oracle tulajdonában van, melyet innen tudsz letölteni. A telepítést nem kívánom részletezni, tipikusan next-next click folyamat, tulajdonképpen semmilyen különösebb konfigurálást nem igényel. A szoftver által nyújtott szolgáltatások kibővítéséhez érdemes az „Extension Pack” kiegészítő csomagot is telepíteni. Ennyi bevezetés után térjünk a lényegre. A virtuális gép elkészítése után a Konfigurálás >> Hálózat menüpont alatt tudjuk beállítani a hálózatunkat:

 

1. A NAT (Network Address Translation) kiválasztva a vendég gép egy belső – virtuális – hálózati címet kap, melyen keresztül internet kapcsolattal is rendelkezik, amennyiben a gazdagépnek is van. A haladó beállításra kattintva porttovábbítási szabályokat lehet felvenni, így biztosítva bizonyos szolgáltatások elérését.

virtualbox_pic

2. Bridge mód kiválasztásával a vendég-, a gazda gép hálózati kártyáján keresztül kommunikálni tud a gazda géppel. Router mögött lévő gazda esetén a virtuális gép a router-, és az általa összefogott alhálózat felől egy különálló csomópontnak látszik. Amennyiben dhcp szerver osztja az adott alhálózatban a címeket, a vendég is kapni fog egyet, ha dhcp kliensként igényeli azt.

bridge

3. Belső csatoló. A virtuális gépek, a belső csatolójukon keresztül, csak másik virtuális gépet tudnak elérni, ott is azokat, melyek azonos nevű hálózatba lettek beléptetve. Alapértelmezetten a név „intnet”, de ezt szabadon átírhatjuk.

belso

4. Host-Only interfész típus. Ahogyan az elnevezésből sejthető, ez esetben a virtuális hosztok egymással tudnak kommunikálni, illetve a gazdagéppel, ha azonos nevű konfigurációba tesszük őket. Az adott hálózat nevét és tulajdonságait, a Fájl >> Beállítások >> Hálózat menüpont alatt tudjuk konfigurálni.

host-only

5. Általános driver. Ezzel a beállítással „UDP Tunnel networking”, illetve „VDE networking” valósítható meg. Ennek segítségével összeköthetünk két különböző gazdagépen lévő virtuális csomópontokat. Röviden ennyit a témáról, amennyiben további információra lenne szükséged ide kattintva megtalálod!